top of page

ДУЖЕ ЦІКАВО​

Прийом дітей до Дошкільного навчального
- закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:
- заяви батьків або осіб, які їх змінюють;
- свідоцтва про народження;
медичної довідки встановленої форми про стан здоров`я дитини;
- довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

Профільна група з екологічної освіти через пошуково-дослідницьку діяльність: "ПІЗНАЙКИ"

Мета: усвідомлення дитиною нерозривної єдності світу природи і людини, розуміння причинно-наслідкових зв`язків у навколишньому світі, формуванняпервинних понять про шляхи творення свого здоровя, формування початку екологічного світогляду і культури.

Вихователь молодшої групи: Сергієнко Л.М.

Вихователі середньої групи: Салгалова Ю.С., Сотникова І.В.

Заповіді батькам

Шановні батьки!

Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами пе­дагогіки, психології, права, якщо насправді любимо своїх дітей і бажаємо їм щастя. Ці рекомендації допоможуть вам швидше набути батькі­вської мудрості.

  • Любіть дитину такою, якою вона є, а   не такою, якою ви б хотіли її бачити;

  • Завжди розумійте дитину;

  • Ніколи ні з ким не порівнюйте дитину;

  • Не поспішайте задовольняти всі бажання дитини;

  • Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь – яку справу;

  • Навчіться вислуховувати дитину, бути терплячими, не перебивайте і не підганяйте;

  • Не нав'язуйте синові чи доньці свою думку чи волю, краще аргументовано доведіть, що так буде краще;

  • Привчайте дитину до аргументації своїх вчинків;

  • Спонукайте дитину пізнавати довкілля;

  • Вчасно привчайте дитину до самообслуговування, заохочуйте, авансуйте гарними словами;

  • Вчіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них; 

  • Привчайте дитину шанувати своїх рідних та близьких;

  • Пам’ятайте: прикладом для дитини завжди є батьки;

  • Поважайте свою дитину, не принижуйте її гідність;

  • Любіть своїх дітей не сліпою, а мудрою любов'ю.

Профільна група: "Ми маленькі підприємці"

МЕТА: Розширення знань дітей про основи економічної культури, формувати уявлення про поняття "економіка", "бізнес", "приватизація", "оренда", "бартер",, "кредит", "конкуренція", "податок".
Вихователь:старшої групи Шепотинник Л.О.

Профільна група: "ЕРУДІТ"
Мета: розвиток розумових здібностей дітей дошкільного віку, їх 
логічного мислення, вміння порівнювати та аналізувати, спостерігати, робити висновки та узагальнювати.
Вихователі: Папуш В.А., Іванова Н.М.

Гурток "АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ МАЛЯТ"
Мета:сприяння повноцінному, своєчасному розвитку дитини збагаченню її інтелектуальної, вольової, емоційної, моральної та соціальної сфер у процесі оволодіння основами іншомовного спілкування.
Вихователь: Шепотинник Л.О.

Зимові спортивні естафети

Випускний танець

Безпека на дорозі

Гурток "Шахова абетка"
Вихователь: Шепотинник Л.О.
Мета гуртка: закласти основи гармонійного розвитку дітей і розширити їх уявлення про навколишній світ.

Використання педагогіки М.Монтессорі у вихованні дітей раннього віку.
Вихователь: Даценко Т.І.

Технологія раннього та інтенсивного навчання                            грамоти М.Зайцева
Вихователь: Шепотинник Л.О.

             Ігровий сендплей
Вихователь: Сергієнко Л.М.

Мовленнєвий розвиток дошкільнят методикою виховання казкою Л.Б.Фесюкової.
Вихователь: 

Використання технології проектування в екологічному вихованні дошкільнят.
Вихователь: Салгалова Ю.С.

Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу!

НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ , БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.


Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі - (сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402.

У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.
3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

Правила та рекомендації для батьків

Дитячий садок №93 – це державна установа, яка забезпечує догляд, оздоровлення, розвиток, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Спільно із сім’єю, дитячий садок приймає участь у вихованні малюка.

Педагоги закладу закладають всі самі найголовніші, найцінніші риси характеру майбутньої особистості. Знання, уміння, навички набуті в цьому віці залишаються на все життя. В дитячому садку дитина набуває перший соціальний досвід: навчається спілкуватися із ровесниками та дорослими людьми, які не є його ріднею.

Особливо важливо, що саме в цьому віці закладаються самооцінка та відчуття себе особистістю. Тому так важливо батькам, виконувати рекомендації педагогів та дотримуватися правил, прийнятих в дошкільному навчальному закладі.

  • До дошкільного закладу слід приводити та забирати дитину, в установлений час: з 6.30 до 8.00, щоденно, окрім вихідних та святкових днів. Своєчасний прихід в дитячий садок – необхідна умова правильної організації освітньо-виховного процесу. Забирати малюка повинні дорослі члени родини. Неповнолітні (діти до 18 років) не мають права забирати дітей. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.

  • Батьки повинні передати вихователю дитину «із рук в руки», а ввечері, забрати дитину у вихователя «із рук в руки». У разі, коли батьки не в змозі особисто забрати малюка, вони мають повідомити вихователя групи.

  • Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи. 

  • Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися.

  • Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б один карман, де б вона змогла носити свої «скарби». Не зайвим буде вашому малюку і достатня кількість носових платків.

  • Для створення комфортних умов перебування дитини в дошкільному навчальному закладі необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – носки, гольфи; не менше двох комплектів змінної білизни для сну (піжама, пелюшка, клейонка). Вся білизна повинна бути промаркована і знаходитися в полотняних торбинках у дитячій шафі.

  • Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів ( булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).

  • У разі відсутності дитини в дошкільному закладі, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователів групи або медичну сестру про причину.

  • Якщо дитина відсутня в дошкільному закладі більше трьох днів – батьки зобов’язані принести довідку від лікаря про задовільний стан дитини.

  • Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини в дошкільній групі до 10 числа кожного місяця. Оплачену квитанцію слід повертати вихователям групи.

  • Відчислення із закладу проводиться в разі пропущених дитиною двох місяців без поважних причин та несвоєчасної оплати батьками.

  • Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.

  • Ходити по приміщенню дошкільного закладу дозволяється тільки в бахілах, придбаних власним коштом.

  • Не пропускати без поважних причин відвідування ДНЗ.

  • Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація дошкільного закладу, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти.

  • Педагоги готові поспілкуватися з Вами, батьками, вранці до 8.15 та ввечері після 16.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.

  • До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити яке-небудь питання з педагогами групи, зверніться до завідувача.

  • Батьки зобов’язані відвідувати групові та загальносадові збори, виконувати рішення батьківського комітету групи та закладу.

Не з’ясовувати відношення з педагогами та технічним персоналом у присутності дітей. У разі виникнення будь-якого конфлікту звертатися до керівника закладу

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ регламентовані чинними нормативно-правовими документами.

 

bottom of page