top of page

ПОРАДИ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ 

inf_COVID-19_GRIP_1600x1200_rgb_72dpi (1
inf_2019-nCoV_1600x1200_rgb_72dpi.png
inf_COVID_1600x1200_rgb_72dpi.png
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Організація харчування дітей у закладі .
1. Заклад забезпечує збалансоване харчування дітей з дотриманням набору натуральних продуктів, визначених Міністерством охорони здоровя України спільно з Міністерством освіти і науки України в межах грошової норми, затвердженої Маріупольською міською радою.
2. У закладі встановлено триразовехарчування дітей.
3. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильностю зберігання, дотримання терменів реалізації продуктів покладається на старшу
медичну сестру.
Корисне харчування, рецепт.

 

Переймаючись питанням «що являє собою по-справжньому здорове і корисне харчування?», Ми повинні розуміти, що« корисне »- в першу чергу означає« збалансоване ».


Найбільш корисним для здоров'я людини є такий раціон, в якому всі необхідні компоненти - вуглеводи, жири, білки, вітаміни, мікроелементи та вода - присутні в достатній (але не надмірному!) Кількості. Як недолік, так і дефіцит хоча б одного з перерахованих вище компонентів рано чи пізно призводить до порушень обміну речовин в організмі людини. Спочатку такий дисбаланс проявляється незначним нездужанням, але якщо ситуацію не виправити, незбалансоване харчування може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям.

Правильно харчуватися може дозволити собі кожна людина. Але для цього необхідно задуматися над тим, які продукти і в якій кількості ми звикли вживати в їжу. Корисне харчування - Це не просто додавання в раціон продуктів харчування, що є корисними для здоров'я і самопочуття людини (таких, як, наприклад, свіжовичавлені соки або вівсяна каша). Необхідно скласти продумане меню, в якому буде дотриманий баланс між жирної і низькокалорійною їжею, між продуктами тваринного і рослинного походження. Крім того, важливо пам'ятати, що деякі мікроелементи «конфліктують» один з одним, а деякі, навпаки, взаємно сприяють кращій засвоюваності. Те ж саме можна сказати і про продукти в цілому - не дарма існують докладні таблиці сумісності продуктів харчування. Користуватися такими таблицями просто і зручно, вони дозволяють скласти по-справжньому продумане меню на кожен день.

Кращі джерела вітамінів - свіжі овочі та фрукти, зелень, молочні продукти, риба. Тому варто включити в раціон якомога більше свіжих сезонних овочів і фруктів. Не ігноруйте пряну і салатну зелень - вона не тільки додає смаку та аромату вашим стравам, але і збагачує їх вітамінами. Щоб зберегти якомога більше корисних речовин, що містяться в овочах, фруктах і коренеплодах, намагайтеся звести до мінімуму складність і тривалість кулінарної обробки (фрукти подавайте в сирому вигляді, коренеплоди відварюйте мінімальну кількість часу або готуйте на пару). Тоді їжа буде не тільки смачною, але й корисною.

Їжу прийнято ділити на вуглеводну, білкову і жирну. Продукти з високим вмістом вуглеводів є ключовим джерелом енергії для людського організму, а недолік вуглеводів швидко призводить до психічних і фізіологічних розладів. Найбільше потребують їжі з високим вмістом вуглеводів люди, що займаються інтенсивним фізичним працею, спортсмени, діти, а також люди, що знаходяться в стані сильного стресу. Надлишок вуглеводів також становить небезпеку для здоров'я: саме через їжі, перенасиченої вуглеводами, найчастіше розвивається ожиріння. Тому корисне і здорове харчування передбачає обмеження кількості вуглеводів, при цьому норма споживання вуглеводів розраховується індивідуально, з урахуванням ваги і швидкості обміну речовин людини, а також його способу життя.

Жири необхідні для того, щоб вітаміни та інші корисні речовини повноцінно засвоювалися організмом. Крім того, жири є джерелом енергії, оберігають шкірні покриви від надмірного випаровування вологи, регулюють вироблення гормонів. Тому певна кількість жирів обов'язково має бути присутнім у раціоні (при цьому перевага віддається так званим корисним жирам - рослинного походження, а також жирів, що містяться в рибі). Споживання тваринних жирів слід звести до мінімуму. Білкова їжа також необхідна людині, оскільки є джерелом амінокислот, без яких функціонування організму немислимо. І рослинний, і тваринний білок непогано засвоюється здоровим організмом, тому білкової їжі не повинно бути занадто багато.

Принципи корисного харчування увазі постійне підтримання балансу між білкової, жирної і вуглеводної їжею. Крім того, є продукти, які просто-таки необхідно включати в свій раціон всім, хто хоче харчуватися правильно. Це гречка, рис, червона риба, зелений чай, пасльонові.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ
   Медичне обслуговування дітей у закладі здійснюється на безоплатній основі медичним працівником, який входить до штату Закладу.
          Медичне обслуговування дітей у закладі передбачає:
- проведення медичних оглядів при прийомі дітей та огляд на педікульоз та коросту;
- надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі наявності показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють;
- складання плану профілактичних щеплень та своєчасного направлення до центру первиннї медико-санітарної допомоги за місцем мешкання для отримання щеплень та проведення поглибленого медичного огляду;
- моніторинг стану здоров`я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної допомоги;
- контроль за організацією фізичного виховання, загартуванням;
- контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил;
- здійснення контролю за організацією харчування;
- медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемичного режимів;
- проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьківабо осіб, які їх замінюють, та працівників закладу.

 

Признаки и симптомы ОРВИ

Острую респираторную инфекцию вызывают вирусы, которых в настоящее время известно порядка 200 разновидностей, их количество постоянно пополняется. Заболевание очень заразно. Вирусы попадают на слизистые оболочки воздушно-капельным путем. Заболеть можно через прикосновение рук, посуду, полотенце, поэтому общение с больным следует строго ограничить. Распространению вирусов способствуют прохладная влажная погода, пониженный иммунитет. Как правило, вирусы поражают верхние дыхательные пути, но у дошкольников патология нередко проникает в нижние отделы, вызывая простудные заболевания, фарингит, пневмонию. Лечение ОРВИ, вызванных различными возбудителями, особенно затруднено из-за схожести симптомов. Больного лихорадит, проявляется общая инфекционная интоксикация, поражается респираторный тракт: Лихорадка начинается ознобом, в первые сутки температура достигает максимальных значений 38-40С. Сколько держится температура при ОРВИ, определяется возбудителем и степенью тяжести заболевания. При отсутствии осложнений лихорадка носит одноволновый характер. Общая инфекционная интоксикация появляется одновременно с лихорадкой. Нет сил, ничего не хочется делать, слабость сопровождается потливостью, болят мышцы, голова, глазные яблоки. Трудно смотреть на свет, глаза слезятся. Рвота – характерный симптом ОРВИ у детей дошкольного возраста или у взрослых в тяжелой форме заболевания. В юношеском или старческом возрасте у больных кружится голова. Поражение респираторного тракта проявляется насморком или заложенностью носа (ринит), осиплостью (ларингит), фарингитом, мучительным сухим кашлем (трахеитом), бронхитом, их сочетаниями. Больше чем в половине случаев приходится лечить вирусную инфекцию в легкой форме. Температура не превышает 38.5С, терпимая головная боль, воспалены слизистые оболочки верхних дыхательных путей. Примерно в трети случаев обнаруживаются признаки ОРВИ среднетяжелой формы. Температура 38.1-40С, умеренные проявления общей интоксикации, пульс 90-120 ударов в минуту. За грудиной саднит, появляется сухой кашель, сигнализирующий о воспалении трахеи. В тяжелой форме температура превышает 40С, продолжительно лихорадит, сильно болит голова, тошнит или рвет, ломит тело. Пульс превышает 120 ударов в минуту, нередка аритмия. Болит за грудиной, больно кашлять.

Источник: http://www.silazdorovya.ru/lechenie-orvi/
© Silazdorovya.ru

Поради батькам від Марії Монтессорі

Додаток до книги Марії Монтессорі "Настанови батькам", додаток. Переклад з російської - МамаТато.

Ваша домашня обстановка

 

 

 

1. Купуйте одяг, який дитина може одягнути або зняти самостійно (штани з еластичним поясом, сорочки з великими ґудзиками, светри з широким коміром). 

2. Поставте в кімнаті дитини дитячі меблі: низький стіл, дзеркало, ящики (які дитина могла б з легкістю відкривати). Меблі повинні бути міцними, легкими і відповідати зросту дитини (вішалка, на яку дитина могла б самостійно вішати свої речі і т. д.). 

3. Зробіть кімнату дитини яскравою, привабливою і простою, використовуйте матеріали, які легко миються. Ретельно відбирають предмети для кімнати дитини. Нові предмети пропонуйте поступово, не більше двох одночасно. Забирайся з поля зору дитини предмети, які, на вашу думку, можуть бути зіпсовані нею. 

4. Виділяйте дитині місце в інших кімнатах для її особистих речей: рушників, зубної щітки і т. д. Можете позначити кожне місце кольоровою стрічкою так, щоб дитина могла легко впізнати його. 

5. Дайте дитині в особисте користування знаряддя для миття і чистки: маленьку губку, ганчірку для пилу, віник для того, щоб вона сама могла прибирати свою кімнату. 

 

Спільна діяльність

1. Водіть свою дитину в цікаві місця, такі як: бібліотека, пошта, місцеві фабрики, зоопарк, музеї, дитячий театр, пляж, парк, ігрові майданчики. Обговорюйте побачене. 

2. Нехай Ваша дитина бере участь у домашніх справах: покупка продуктів, приготування їжі, прибирання квартири, садівництво, роботи по дереву, шиття, давайте їй завдання і необхідні матеріали. 

3. Діліться з дитиною своїми інтересами і захопленнями: знаннями про спорт, птахів, марки, рослини, тварини, в´язання, малювання, гру на музичних інструментах. 

4. Давайте дитині журнали для вирізання картинок і розмальовування і обговорюйте з ним малюнки. Читайте і розказуйте різні історії, і покажіть дитині, як користуватися магнітофоном. 

5. Беріть із собою дитину в гості до родичів і друзів. Робіть візити короткими, якщо дитина втомиться, дайте їй що-небудь, чим вона могла б зайнятися. Заохочуйте бабусю і дідуся займатися дитиною. 

6. Покажіть дитині, як доглядати за рослинами і тваринами у вашому домі. Дозволяйте їй брати відповідальність за їх догляд у міру сил і можливостей.

Самостійна діяльність дитини

1. Дайте дитині пластиковий таз із водою, кілька пластикових пляшок, воронку, губку, сито і фартух. Дайте їй можливість вільно використовувати ці речі і розбиратися з властивостями води. Покажіть дитині, як слід прибирати місце, де вона займається. 

2. Давайте дитині можливість для ігор з піском: або в пісочниці, або на пляжі. Беріть із собою відерця, формочки, сито, воронку, лопатку, лійку для зволоження піску. Дома дайте дитині щітку і совок, і попросіть її відчистити предмети від піску. 

3. Тісто для гри і формочкі, ґудзики, кришки, скалку для тіста можуть зацікавити вашу дитину. З цими предметами вона може займатися досить довго. Тісто можна легко приготувати, перемішати: 1 склянку борошна, 1 ложку солі, кілька крапель харчового барвника і стільки води, щоб тісто було густим. Тісто необхідно зберігати в холодильнику. 

4. До інших матеріалів, які можуть привернути вашу дитину, відносяться: фарби, великі дерев´яні кубики, книги, камінці. Запам´ятайте, що у кожного предмета має бути своє місце і показуйте дитині, як користуватися різними предметами.

Відносини та фактори впливу

1. Якщо батько проводить дні, працюючи далеко від дому, бажано щоб дитина бачила його за роботою в домашніх умовах. Коли дитина бачить, як батько виконує якусь роботу вдома, йому легше уявити що значать слова «тато на роботі». 

2. Створюйте умови для нових вражень: похід у перукарню, до лікаря або в школу. Поясніть коротко і спокійно мету візиту та повідомте дитину про нього заздалегідь. 

3. Відповідайте чесно і просто на всі запитання Вашої дитини. Ніколи не говоріть неправди їй. 

4. Якщо у Вас виникають деякі труднощі у вихованні вашої дитини, звертайтеся за консультацією до вчителя або лікаря. 


 

Книга Марії Монтессорі «Настанови батькам», додаток

Джерело: http://mama-tato.com.ua/article/a-447.html

Пальчикова гімнастика для дошкільників: поради дбайливим батькам

 

Масаж зон, розташованих на руках, стимулює мовні центри, тренує спритність, розвиває рухливість, творчі здібності.

Подібні ігри допомагають знімати нервову напругу, стрес.

Пальчикова гімнастика, така популярна сьогодні, з давніх часів використовується в іграх з дітьми.

Наші прабабусі і поняття не мали про сусідство мовної моторної і рухової зони головного мозку, але із задоволенням грали з дітьми та онуками в «Сороку-ворону». Але саме за допомогою нехитрих потешек з елементами дрібної моторики і відбувається розвиток мовлення малюка.

Потрібно приділяти увагу і правій і лівій руці в рівній мірі. тільки так мозок буде розвиватися гармонійно. Зв’язок рук і півкуль дзеркальна, тобто права рука пов’язана з лівою півкулею, а ліва з правим. Впливаючи на моторні зони всього головного мозку можна забезпечити розвиток і творчого правого і розумового лівої півкулі.

 

Коли починати?

 

Найбільшу користь пальчикова гімнастика для дітей приносить в період з народження приблизно до трьох років .

У перші роки життя йде інтенсивне формування мови, тому займатися можна з самого народження.

Кожен раз, коли дорослий торкається до долоні дитини, грає з його пальчиками, згинає, розгинає суглоби, в мозок йде імпульс, який стимулює мовні центри.

Пальчикова гімнастика для новонароджених — це звичайні погладжування долоньок. розтирання, м’які масажні рухи. Ще один зручний варіант пальчикової гімнастики — вплив на руки предметами, різними за фактурою.

Вибираємо красиву зачіску для хлопчика.

Для цих цілей підходить практично все що завгодно: кульки з фольги. шишки, гумові м’ячі з шипами, котушки від ниток, волоські горіхи і багато іншого.

Предмет вкладається між долонями і можна приступати — катати туди-сюди в різних напрямках, здійснювати кругові рухи долонь між собою, затискати предмети пальцями.

 

Які вправи вибирати?

 

Складність вправ для пальчикової гімнастики залежить від віку дитини. з яким планується провести заняття.

Пальчикова гімнастика для малюків, звичайно ж, буде відрізнятися від пальчикової гімнастики для старших дошкільнят.

Ускладнюються як окремі елементи вправ, так і вірші або текст, який йде в супроводі, використовуються комплекси вправ.

Для дітей до трьох років підходять прості заняття, засновані на масажі пальчиків, долонь.

Наприклад, вправа, в якому дорослий м’яко натискає на подушечки пальців малюка:

«Цей пальчик — мій дідусь,

Цей пальчик — моя бабуся,

Цей пальчик — мій тато,

Цей пальчик — моя мама,

А цей пальчик — я!

У мене велика сім’я! ».

Починаючи приблизно з двох років. можна вводити ігрові елементи в вправи.

Пальчикова гімнастика в підготовчій групі дитячого саду — це вже свого роду невеликі театралізовані подання на долоньці.

В основі ігр добре знайомі, прості історії, дії.

Ріпку посадили (Своїми пальцями «копаємо» ямку на долоньці дитини),

Ріпку ми полили (Зображуємо пальцями, як поливаємо ріпку),

Ріпка виросла (Випрямляє пальчики, ніби це листя ріпки)

Хороша, міцна (Долоньки відкриті, а пальці зігнуті, зображуючи коренеплід)!

Тягнемо, тягнемо, тягнемо (Зігнуті пальчики правої і лівої руки зв’язує і тягнемо в різні сторони),

Не витягнемо (Трясём руками).

Кого на допомогу покличемо (Приходять герої казки один за іншим)?

Тягнемо, тягнемо, тягнемо … Витягли (Руки розчіплюється і трясём ними)!

Пальчикова гімнастика в середній групі дитячого садка може бути доповнена новими елементами. Крім віршиків, потешек, можна додати ігрову діяльність з дрібними предметами (В принципі, це можна робити і раніше, але не втрачати при цьому пильності — маленькі діти дуже швидко можуть засунути щось у ніс, рот, вуха).

 

Приклади занять

 

Дрібні намистини, які необхідно нанизувати на нитки.

Гра «Пошук скарбів». коду в квасолі, горосі закопані дрібні предмети.

Їх потрібно відшукувати в крупах руками.

Під час подібних «розкопок» походить відмінний масаж долонь, пальчиків.

«Сховай квасолини». Знадобиться м’який пластилін (тісто), який потрібно запропонувати дітям. Нехай вони гарненько його розімнуть, а потім зроблять пальчиком ямки.

У кожну ямку потрібно покласти фасолінку.

Чим старша дитина, тим простіше йому вловити сказане. Незважаючи на це, не потрібно прагнути давати дошкільнятам якісь складні завдання.

Пальчикова гімнастика в старшій групі — це все ще заняття з маленькими дітьми.

Тому краще вибирати прості і цікаві варіанти віршів, потешек, ігор. Старшим дітками можна пропонувати кілька коротких вправ підряд, комбінувати різні види діяльності між собою.

Головні показники того, що завдання для гімнастики підібрані правильно — дітям цікаво, вони із задоволенням виконують всі запропоновані вправи.

 

Комплекси пальчикової гімнастики

 

Існує таке поняття, як комплекси пальчикової гімнастики для дошкільнят.

Це заздалегідь продумане заняття невеликої тривалості, яке включає вправи на різні дії, здійснювані руками.

Такий вид пальчикових ігор дозволяє максимально задіяти всі важливі зони .

Приклад комплексу:

Вправа 1: Козочка. Витягнуті вказівний палець і мізинець, інші зігнуті. Вправа виконується по черзі обома руками.

Вправа 2: Козлятки. Принцип такий же, як і в першій вправі, тільки тепер завдання працюєте не по черзі, а одночасно обома руками.

Вправа 3: Зайчики. Великий, безіменний пальці і мізинець з’єднані в «щіпку», вказівний і середній витягнуті вгору.

Вправа 4: Окуляри. Вказівний і великий пальці на обох руках зображують гуртки, з’єднані між собою.

Вправа 5: Дерева. Пальці на руках розчепірені, долоні повернені до лиця.

Вправа 6: Логопедичний віршик

Ми капусту рубаємо (Показуємо, як ми «рубаємо» капусту ребрами долонь)

Ми капусту трьом (Трьом долоні один об одного)

Ми капусту солимо (Складаємо пальчики дрібкою і «солимо» нашу капусту)

Ми капусту тиснемо (Стискаємо ручки в кулачки)

Сік капустяний п’ємо (Складаємо долоні чашкою і підносимо до рота)!

І наостанок кілька правил, які допоможуть зробити заняття приємними як для батька, так і для дитини:

  • приступаючи до ігор, переконайтеся, що ваші руки досить теплі;

  • переконайтеся, що текст і техніка виконання гри засвоєна вами і тільки потім пропонуйте її дитині;

  • виконуючи вправи, працюйте не тільки руками, але й особою — правильна міміка допоможе зацікавити дитину;

 

  • вибирайте вправи для пальчикової гімнастики у відповідності з віком дітей.

Говорити про користь занять можна нескінченно.

У дитячих ручках, в крихітних пальчиках прихований величезний потенціал, проявити і розвинути який під силу батькам, вихователям, педагогам.

Саме тому необхідна пальчикова гімнастика в дитячому саду, вдома. Так просто приділити малюкові п’ять хвилин уваги, і отримати натомість безмежну радість від нових успіхів у розвитку.

bottom of page